Przedszkolak bezpieczny na drodze

       0qzf4j66ccvtf_resize

         We wtorkowy poranek, 22 września 2015r. do naszej Szkoły przybyli z wizytą Policjanci z komisariatu w Chęcinach.

Przedszkolaki bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały krótkiej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne, podczas których dzieci prezentowały jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci wyszły na przejście dla pieszych, gdzie pokazano im, jak prawidłowo powinniśmy korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy.

Przedszkolaki z grupy 5-,6-latków podzieliły się swoja wiedzą z Policjantami. Pokazały, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska czekający na nich radiowóz, który można było zobaczyć także od środka. Każdy mógł do niego wejść i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą

Serdecznie dziękujemy Policjantom Marzenie Marszałek i Andrzejowi Król za poświęcony czas, życzliwość i okazane serce w spotkaniu z przedszkolakami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz