Trening naszych uczniów z MISTRZAMI siatkówki – Effector Kielce

Effektor Kielce - Bolechowice 48

                  W ramach ogólnopolskiej akcji „Stop Zwolnieniom z WF-u”  i realizowanego w  Szkole Podstawowej w Bolechowicach cyklu: „Spotkania ze sportem”,  13 kwietnia 2015 r. naszą szkołę odwiedzili  zacni goście, siatkarze Effectora Kielce, a jednocześnie, powołani przez samego Stefana Antigę, reprezentanci kadry narodowej: rozgrywający – Grzegorz Pająk i środkowy – Jędrzej Maćkowiak. Nie zabrakło też pierwszego trenera – Dariusza Daszkiewicza, drugiego trenera Mateusza Grabdy, rzecznika prasowego drużyny Effector Kielce- pana Piotra Natkańca i dyrektor do spraw marketingu- pani Anny Olszewskiej. Obie prowadzone przez naszą szkołę akcje mają na celu ograniczenie zwolnień z lekcji wf i zwiększenie aktywności uczniów w kulturze fizycznej.

Naszych miłych gości powitał pan dyrektor  -Tomasz Gruszczyński oraz gromkie brawa wiernych kibiców.

       Zanim rozpoczął się trening i typowe zajęcia sportowe uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i film przygotowany przez pana Piotra Natkańca, dotyczący rozgrywek Effectora na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Plus Lidze. Następnie siatkarze podziękowali uczniom Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za wsparcie podczas ligowych potyczek oraz za liczną obecność na jednym z ostatnich meczy Effectora w Hali Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach.

Wreszcie przyszedł czas na zajęcia sportowe. Młodzi adepci siatkówki z klasy I”a” i grupy sportowej z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w profesjonalnym treningu, który  przeprowadził II Trener Effectora – pan Mateusz Grabda. W treningu pomagali mu siatkarze: Grzegorz Pająk i Jędrzej Maćkowiak. Po krótkiej rozgrzewce i kilku ćwiczeniach technicznych przyszedł czas na „mini pojedynek” siatkarski. Wszyscy świetnie się bawili i z uśmiechem na ustach schodzili z parkietu hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

Po zmaganiach sportowych siatkarscy goście oddali się do dyspozycji najmłodszych kibiców,  rozdając mnóstwo autografów oraz wspólnych pamiątkowych fotografii.

  – Dla Gminy Sitkówka – Nowiny, aktywność fizyczna i sport powszechny jest bardzo istotnym elementem budowania kapitału ludzkiego. Zależy nam, żeby jak największa część mieszkańców była aktywna i dzięki temu była zdrowa – podkreśla Wójt Gminy pan Sebastian Nowaczkiewicz. – Jako Wójt osobiście będę zachęcać wszystkie szkoły do szukania metod aktywności, które sprawiają dzieciom i młodzieży radość i pomogą utrzymać sprawność fizyczną przez całe życie – dodał.

– Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie z klas sportowych mogą wykazywać się swoją aktywnością, zdobywać umiejętności, a jednocześnie ćwicząc swoją kondycję fizyczną przygotowują  się do kolejnych etapów edukacji. Zarówno pedagodzy,  jak i sportowcy zgodni są w tym, że sport i edukacja bardzo dobrze się ze sobą łączą – mówił na zakończenie treningu dyrektor szkoły Tomasz Gruszczyński.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach serdecznie dziękują Zarządowi i Siatkarzom Effectora Kielce za tak wspaniałą lekcję siatkówki i już nie mogą się doczekać następnego sezonu, aby ponownie móc wspierać i dopingować swoich idoli w Kieleckiej Hali Legionów.

effectorlogo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz