Dzień Kobiet

8_marca_dzien_kobiet_4

      W poniedziałek 09.03.2015r. w SP w Bolechowicach odbył się uroczysty apel poświęcony w całości wszystkim kobietom z okazji ich święta, które obchodziliśmy w niedzielę. Były rymowane wiersze życzenia przygotowane samodzielnie przez uczniów oraz okolicznościowe piosenki tj. „Być kobietą”, „Damą być ach damą być”, „Tak bardzo się starałem” z repertuaru Czerwonych gitar”. 

               Cała uroczystość przebiegała w iście radosnym nastroju. Z ankiet przeprowadzonych wśród uczniów mogliśmy dowiedzieć się Kim jest kobieta? lub też usłyszeć deklarację wszystkich mężczyzn i tych małych i tych dużych o obowiązkach wykonywanych dla kobiet w dniu ich święta ,np. „przyniosę mamie śniadanie do łóżka, wytrzepię dywan, wyprowadzę psa na spacer”.

Uczniowie swoimi występami podkreślili fakt, iż obchodzona uroczystość stanowi dobry moment do wyrażenia słów uznania i podziękowania dla wszystkich pań pracujących w szkole za codzienną pracę i serce okazywane dzieciom.  Ze specjalnymi osobistymi dla kobiet dedykacjami wręczone zostały własnoręcznie wykonane na zajęciach świetlicowych upominki .

Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński na zakończenie składając życzenia nawiązał do historii Dnia Kobiet podkreślając  istotę jego kultywowania  w obecnych czasach , a przedstawiciel  męskiej części Rady Rodziców pan Emil Gołuch złożył na ręce pań kwiaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz