Wyjazd na narty

jazda-na-nartach-lodz

            14 stycznia 2015r. uczniowie klasy Ia wraz z dyrektorem, wychowawczynią i rodzicami wybrali się na stok narciarski „Stadion” Szkoła Sportów Zimowych FEEL GOOD, tam wzięli udział w dwugodzinnej lekcji jazdy na nartach. Pod okiem instruktorów  dzieci  nabywały umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach. Instruktorzy zapoznali także młodych uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku. Wyjazd oprócz podstawowego celu, którym jest nauka jazdy na nartach miał za zadanie zainteresowanie dzieci sportami zimowymi, a także nauczenie korzystania z profesjonalnego sprzętu.

Uczniowie dziarsko przystąpili do ćwiczeń kondycyjnych najpierw na prawej, a później na lewej narcie, aby w końcu pod bacznym okiem dwóch instruktorów zjeżdżać z górki. Tym razem dobry przykład dał pan dyrektor Tomasz Gruszczyński, który ćwiczył wraz z dziećmi, przejął również funkcję instruktorów narciarstwa i pomagał dzieciom wjeżdżać pod górkę wyciągiem i z niej. I tak pod okiem instruktorów, nauczyciela i rodziców wesoła gromada szusowała na kieleckim stoku „Stadion”. Amatorzy białego szaleństwa baraszkowali w fortecach i zaporach śnieżnych.

Zdaniem opiekunów naszej grupy uczniowie w zadziwiająco szybkim tempie posiedli podstawowe umiejętności jazdy na nartach. Mniej więcej po dwóch godzinach zajęć niektóre dzieci samodzielnie zjeżdżały ze stoku przystosowanego do jazdy dla najmłodszych. Wyjazdy na narty będą odbywać się cyklicznie. Pozwoli to dzieciom w pełni opanować  sztukę jazdy na nartach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz