Rozgrywki sportowe z Policją

policjaminiatura

       Szkoła Podstawowa w Bolechowicach  w ramach cyklu spotkań ze sportem organizuje zajęcia ze służbami mundurowymi i polskimi gwiazdami sportu. Naszą inicjatywę popierają tacy wybitni sportowcy jak: Bogdan Wenta czy Jan Tomaszewski. Do tej pory w ramach cyklu szkołę odwiedzili piłkarze kieleckiego klubu Korona i siatkarze Effectora Kielce.

Cele imprezy to:

– Promowanie różnych dyscyplin , jak również olimpijskich wartości sportowych

– Kształtowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych

– Przeciwdziałanie agresji poprzez aktywność fizyczną

– Promocja zasad fair play na boisku i w życiu,

      CYKL SPOTKAŃ ZE SPORTEM to zajęcia  dla najmłodszych uczniów z pierwszej klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach i grupy sportowej z Przedszkola w Bolechowicach z osobami promującymi aktywność ruchową i zdrowy styl życia. Pierwsze takie spotkanie z przedstawicielami policji odbyło się 29.01.2015 r. i mało  na celu przedstawienie dzieciom jak ważna jest sprawność fizyczna w codziennej pracy  policjantów.

Naszą szkołę odwiedzili: sierżant Katarzyna Szajowska – Sanecka, aspirant Marcin Głowacki oraz aspirant Karolina Stachura z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, jak również przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji: młodszy aspirant Mariusz Bednarski, posterunkowa Iwona Łuszczyna oraz sierżant sztabowy Robert Nyga z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, znany szerzej widzom TVN Turbo z programu „Uwaga Pirat”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Funkcjonariusze policji przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Policjanci pochwalili nas także za to, że podczas spacerów i wszystkich szkolnych wyjść używamy kamizelek odblaskowych, które są na wyposażeniu szkoły.

Następnie nasi goście wraz z dziećmi wzięli udział w zawodach. Drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz teoretycznych z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci wraz z policjantami przez półtorej godziny rywalizowały ze sobą w przeróżnych zadaniach, były skoki w worku, rzuty do celu, skakanie przez ławeczkę oraz tor przeszkód. Każde zadanie dostosowane było do umiejętności maluchów.
Konkurencje przebiegały na przemian, raz sportowa – raz teoretyczna. Sportowa polegała na zwinności, szybkości oraz dokładności w wykonywaniu zadań. Nie tylko uczestnicy zmagań  przygotowywali się przed olimpiadą. Bez wątpienia kibice, czyli koledzy z przedszkola i szkoły, poświęcili sporo czasu na przygotowanie kolorowych pomponów, specjalnych instrumentów dętych i transparentów. Nie zabrakło również okrzyków zachęcających drużyny do walki.

Co najważniejsze w sportowych zmaganiach nie było przegranych i wygranych. Wszyscy świetnie się bawili.

Choć są młodzi wiekiem to zapał do rywalizacji mają ogromny- mówił o uczestnikach zabawy Pan Wójt- Sebastian Nowaczkiewicz, który zakładając kamizelkę odblaskową sam dawał przykład jak należy się zachowywać będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

Policjanci przypomnieli też jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, a także w domu i na drodze. – Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.- twierdzi Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – pan Tomasz Gruszczyński pomysłodawca rozgrywek sportowych i propagator rozwoju kultury sportowej u najmłodszych. Wszystkim uczestnikom zajęć chcielibyśmy gorąco podziękować, za to że poświęcili swój czas aby aktywnie propagować wśród najmłodszych zdrowy tryb życia i zasady bezpieczeństwa. Myślimy, że nasza inicjatywa odciśnie głęboki ślad w przyszłym i teraźniejszym życiu- mówił Dyrektor Szkoły.

Zapraszamy na następne zmagania sportowe tym razem ze Strażakami z Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kielcach już 04 lutego o godzinie 10.00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz