IV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

DSC_1073

       Ponad 100 uczestników wzięło udział w IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie już odbył się 30 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach. Patronat honorowy nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Kielcach i Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny, pan Sebastian Nowaczkiewicz. Patronatu medialnego udzieliła nam gazeta „Echo Dnia”.

Cały koncert, w profesjonalny sposób, prowadziły uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej w Bolechowicach: Asia Bukowska, Magda Wcisło i Justyna Nosek. Wprawdzie nasz koncert nazywamy powiatowym, ale kolejny już rok pokazał, iż na przegląd przyjeżdżają również dzieci z sąsiednich powiatów- jędrzejowskiego czy buskiego. Nawet mecz półfinałowy mistrzostw świata w piłkę ręczną Polska – Katar nie był w stanie zatrzymać mieszkańców gminy przed telewizorami, ponieważ znów bardzo licznie odwiedzili oni mury naszej szkoły.– mówił z dumą pomysłodawca przeglądu, a jednocześnie wielki kibic piłki ręcznej – dyrektor szkoły , Tomasz Gruszczyński, który to (żeby nie było) za kulisami regularnie sprawdzał wynik meczu.

Główne cele przeglądu to: kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie polskich kolęd  i pastorałek, promowanie młodych talentów.

Konkurs przebiegał dwuetapowo – w pierwszej jego części swe umiejętności prezentowały przedszkolaki, które wystąpiły poza konkursem i wprowadziły nas w przepiękny, magiczny świat kolęd. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z klas I – III w kategorii soliści i zespoły kolędowe. W drugiej części rywalizowały ze sobą soliści i zespoły klas IV –VI.

Jury w składzie: Zenon Janus (Wice Starosta kielecki), Sebastian Nowaczkiewicz (Wójt Gminy), Andrzej Piotrowski (choreograf tańca WDK Kielce), Marcin Janaszek (Kierownik Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej WDK Kielce) i Tomasz Gruszczyński (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach) po burzliwych i niezwykle trudnych obradach wyłoniło zwycięzców. Ocenie podlegał: dobór repertuaru, interpretacja wokalna utworu, ekspresja wykonania, prezentacja sceniczna, ogólny wyraz artystyczny. A lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

 

Kategoria:  Soliści klasy I-III

I miejsce – Dagmara Figiel ze Szkoły Podstawowej w Podchojnach

II miejsce – Katarzyna Kozłowska z Zespołu Szkół w Obicach

 

Kategoria: Zespoły klasy I-III

I miejsce – „Nowińskie Nutki”  ze Szkoły Podstawowej w Nowinach

II miejsce – „Klasowy Zespół”  ze Szkoły Podstawowej w Woli Morawickiej

III miejsce – „Zespół Klasowy”  ze Szkoły Podstawowej w Kowali

 

Kategoria: Soliści klasy IV-VI

I miejsce – Laura Olchawa ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach

II miejsce – Zuzanna Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach

III miejsce – Sylwia Lasota ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach

IV miejsce ex aequo – Natalia Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku

Magdalena Majewska ze Szkoły Podstawowej w Nowinach

 

Kategoria: Zespoły klasy IV-VI

I miejsce – Zespół „delSol”  ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach

 

Nagroda GRAND PRIX

Aleksandra Gąska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach

Mieliśmy bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poziom wykonawczy był niezwykle wysoki.- tłumaczył werdykt jury Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny, pan Sebastian Nowaczkiewicz.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przybycie, Jury za niełatwą pracę przy ocenianiu uczestników, oraz  Staroście  i Panu Wójtowi za uświetnienie swoją obecnością imprezy.

– Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz