Warsztaty w Centrum Naukowo-Technologicznym

   Warsztaty 21     W dniu 12 września 2014 r. uczniowie klas II-VI uczestniczyli w warsztatach w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym. Centrum – Laboratorium, którego patronem jest słynny Leonardo DaVinci mieści się w Podzamczu Chęcińskim.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci to ponad 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, na których znajduje się najnowocześniejszy sprzęt i ekspozycje naukowe z całego świata. Centrum wg twórców ma rozwijać kreatywność i rozbudzać ciekawość świata.

Poprzez zabawę, badania i doświadczenia nasi uczniowie mogli, poznawać tajemnice nauki  i sztuki.

Uczniowie zapoznali się ze stworzoną w Mediolanie wystawą „Świat Leonarda”, ukazującą geniusz techniczny i artystyczny renesansowego naukowca.  Wystawa prezentowała dwa zbiory projektów mistrza: „Kodeks o Lataniu”, czyli studium nad lotem ptaków oraz „Kodeks Atlantycki”, czyli zestawienie koncepcji maszyn stworzonych przez Leonarda.

Oprócz konstrukcji, uczniowie zapoznali się z kunsztem malarskim mistrza na podstawie „Ostatniej Wieczerzy” i „Damy z gronostajem”.

Dzięki technikom multimedialnym „ożywili” najsłynniejszy obraz Leonarda!

Cecylia Gallerani głaska gronostaja, poruszała oczami, a nawet ziewała znudzona długim pozowaniem 🙂

Pierwsze piętro obiektu to był raj dla wszystkich ciekawych praktycznych zastosowań fizyki w wielu dziedzinach życia. Uczestnicy warsztatów mogli wejść do koła obrotowego, oraz zobaczyć pokój Amesa i lej wodny. Na przestrzeni poza budynkiem obejrzeli kolejne interaktywne obiekty np. laserowa harfa.

Na zewnątrz również uczestnicy mogli w Odlotowej Kapsule 5D obejrzeć film o świętokrzyskich atrakcjach – przeżycie było niesamowite można było poczuć zapach świeżo skoszonych łąk, pól i sosnowych lasów, orzeźwiający letni deszcz, a efekty wizualne                 i dźwiękowe przeniosły wszystkich uczestników w inny wymiar zwiedzania…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz