Nagroda w konkursie – Wycieczka do Krakowa

czolo_resize

          W środę 11 czerwca uczniowie z klas IV-VI wraz z panią Kamilą Siciarską w nagrodę za udział w Gminnym Konkursie Matematycznym byli na wycieczce w Krakowie.  Oprócz uczniów naszej szkoły w wycieczce uczestniczyli także pozostali uczniowie biorący udział w Gminnym Konkursie Matematycznym ze szkoły podstawowej w Nowinach i Kowali wraz ze swoimi opiekunami. 

Wyjazd dla wszystkich okazał się niezwykle interesujący. Na początku uczniowie zwiedzali Muzeum UJ Collegium Maius, który jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce. Mieli możliwość  obejrzenia dawnych zbiorów uniwersyteckich -dzieł sztuki i pamiątek oraz bogatej kolekcji instrumentów naukowych z których uczył się także Mikołaj Kopernik. Obejrzeli także sale profesorskie, najstarszą bibliotekę i jadalnie dawnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie zostali wprowadzeni w wielki świat matematyki czyli zwiedzali interaktywną wystawę „Wszystko … Jest Liczbą”. Ekspozycja złożona była z 35 modeli, na których uczniowie wykonywali doświadczenia. Kolejnym miejscem, które odwiedzili nasi uczniowie była wystawa bursztynów na której pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię bursztynów.

Na sam koniec wycieczki uczniowie odwiedzili rynek w Krakowie, Kościół Mariacki i oczywiście odwiedzili  …  restaurację McDonald. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i zmęczenie czyli można śmiało powiedzieć, że wycieczka się udała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz