Zielona Szkoła w Zakopanem…

           OLYMPUS DIGITAL CAMERA         W dniach od 17.05.2014r. do 24.05.2014r. dzięki współpracy z  fundacją „Pomóżmy Marzeniom” oraz SP w Nowinach sześcioro zakwalifikowanych uczniów naszej placówki spędziło aktywnie czas na „Zielonej Szkole” w Zakopanem.

Tydzień zapewnionych atrakcji z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż opracowany w całości harmonogram pobytu sprawił, że każdego dnia można było zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci.Były liczne wycieczki piesze i autokarowe. Nasi wychowankowie turystycznym szlakiem pod opieką wychowawców i przewodnika weszli na Kalatówki, gdzie zwiedzili schronisko Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Piękne widoki można było podziwiać z wysokości pokonanych 1300 m.

        W kolejnych dniach uczniowie byli w Niedzicy, gdzie płynęli statkiem po jeziorze Czorsztyńskim z zaciekawieniem słuchając legendy o zachowanych jeszcze ruinach zamków, a innym razem w Dębnie Podhalańskim, zwiedzając XV – wieczny kościół drewniany Michała Archanioła, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczniowie mieli okazję być również w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach często odwiedzanym przez Papieża Jana Pawła II, najstarszym kościele drewnianym pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, cmentarzu na Pęksowym Brzyzku, Parku Tatrzańskim oraz na słynnych Krupówkach, skąd wjechali kolejką na Gubałówkę.

Dużą i niecodzienną atrakcją był pobyt na basenach – termach podhalańskich w pobliskich Szaflarach, wspólne biesiadowanie z góralami zakończone ogniskiem oraz wizyta w Bacówce wyrobów serów, gdzie wszyscy mieli okazję zobaczyć jak powstają tzw. oscypki.

Wolny czas z nieukrywaną radością dzieci spędzały w parku rozrywki i znajdującej się opodal hali sportowej oraz placu zabaw.

Codziennie odbywały się zajęcia dydaktyczne w dwóch grupach wiekowych będące podsumowaniem i ugruntowaniem zdobytej wiedzy.

Luksusowe warunki pensjonatu, troskliwa opieka gospodarzy oraz wymarzona pogoda sprawiły, że nie bardzo chciało się wracać. Wspomnienia z pobytu na „Zielonej Szkole” zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

Wszystkim pracownikom fundacji „Pomóżmy Marzeniom” jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz