XV Gminny Konkurs Matematyczny

matematyka         W czwartek 8 maja uczniowie naszej szkoły wraz z panią Kamilą Siciarską wzięli udział w XV Gminnym Konkursie Matematycznym na poziomie klas V, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Nowinach. Szkołę w Bolechowicach reprezentowali Joanna Bukowska, Joanna Ludwicka i Jakub Porzucek.

Konkurs składał się z 10 zadań zamkniętych oraz 3 zadań otwartych. Test sprawdzał umiejętności: działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, rozwiązywania zadań z kontekstem realistycznym, obliczania pól figur płaskich a także znajomość liczb rzymskich i skali.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Joanna Ludwicka i Jakub Porzucek zdobyli ex aequo III miejsce.

Nagrodą dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie będzie wyjazd do Krakowa podczas którego poznają kolejne tajniki matematyki .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz