Żyj zdrowo – Dzień Służby Zdrowia

DzienSluzbyZdrowia-++        Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka pozwalająca na pracę, radość i szczęście. Dlatego potrzebą naszych czasów jest wdrażanie i upowszechnianie współczesnych osiągnięć kultury zdrowotnej. Aby zrozumieć zdrowie prowadzone są liczne badania, które wskazują, jak wiele zależy od samego człowieka, aby zdrowie służyło mu jak najdłużej. Człowiek wykonujący ćwiczenia gimnastyczne, właściwie się odżywiający, dbający o higienę wzmacnia swoje zdrowie. W trosce o zdrowie pomocą służy nam służba zdrowia, która 7 kwietnia obchodzi swoje święto.
Dnia 9 kwietnia 2014r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Bolechowicach zorganizowano uroczyste obchody Dnia Służby Zdrowia. Obecni byli znamienici goście: Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny Pan Stanisław Barycki, przedstawiciele służby zdrowia p.Krystyna Janiec, p. Danuta Pasowska, Dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pan Marcin Bekier, zarząd OSP Wola Murowana, radna Pani Wiesława Janus, sołtys Bolechowic -Pan Zbigniew Jantura. Zaproszony Był również Dyrektor Szpitala w Kielcach Pan Jan Gierada, który ze względu na liczne obowiązki nie mógł przybyć na naszą uroczystość.

Liczna grupa uczniów, wraz z wychowawcami opracowała scenariusz zawierający poszczególne zdarzenia z pracy naszego grona medycznego. Dzieci 4-letnie z oddziału przedszkolnego zaprezentowały inscenizację wiersza pt.”Chory kotek”. Spektakl miał na celu również rozbawienie publiczności poprzez zachęcenie jej do czynnego udziału w zabawach ruchowych. Inscenizacja ta, była ukłonem dzieci w stronę opiekunów medycznych, oraz podziękowaniem za ich serce i pomoc każdemu człowiekowi.

Także uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej  w Bolechowicach w sposób humorystyczny podkreślili wagę wartości jaką jest zdrowie. Swoje zdolności artystyczne w montażu słowno –muzycznym pod hasłem „Żyj zdrowo!” zaprezentowali uczniowie klasy piątej: Bukowska Joanna, Kraińska Marta, Ludwicka Joanna, Nosek Justyna, Porzucek Jakub, oraz czwartej: Majchrzyk Olga, Milcarz Michał. Dzieci przygotowały program artystyczny, będący  podziękowaniem dla Pracowników Służby Zdrowia, którzy troszczą się o nas,  aby było nam jak najlepiej. Przedstawione zostały wiersze i piosenki oraz dwie krótkie scenki humorystyczne, które miały na celu podkreślenie ważności przestrzegania zasad higieny. Za swoje piękne występy dzieci otrzymały gorące brawa i słowa uznania. Odbył się również pokaz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaproszeni gości otrzymali laurki wykonane przez dzieci.

Podsumowaniem spotkania było przemówienie pani Krystyny Janiec, w którym podziękowała wszystkim pracownikom służby zdrowia za ofiarność i zaangażowanie w działaniach na rzecz pacjenta, podejmowanie się misji ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.

–  Osobistej satysfakcji z trudnej, ale jakże potrzebnej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym- pracownikom służby życzył także Pan Dyrektor  -Tomasz Gruszczyński. Uroczystość dostarczyła niezapomnianych wrażeń i przeżyć zarówno dla gości jak i organizatorów.

p style=”text-align: justify;”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz