V CERTYFIKAT UNICEFU DLA SZKOŁY

logo_klubu_szkol     W ramach przynależności do Klubu Unicef uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej akcji – „Gwiazdka dla Afryki”. Na początku zostało zorganizowane spotkanie, podczas którego zostały przedstawione cele akcji Unicef-u. Zostały przeprowadzone pogadanki/spotkania, na których dzieci mogły zapoznać się z sytuacją życiową dzieci z Sierra Leone. Na spotkaniach zostały wykorzystane materiały, które otrzymaliśmy od Unicef (prezentacje multimedialne, scenariusze).

Dzieci również samodzielnie przygotowały plakaty i plansze na temat życia dzieciaków z Afryki. Nie było ani chwili wahania –  uczniowie od razu zdecydowali, że chcą pomóc.

Zgodnie z regulaminem akcji przygotowali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach/ prezencikach owiniętych wstążeczką dzieci umieściły symboliczne szczepionki przeciw polio, gruźlicy i odrze, które chciały przekazać dzieciom w Afryce. Punkt kulminacyjny akcji odbył się podczas Jasełek Szkolnych, gdzie uczniowie przygotowali specjalne stoisko na którym chętni goście mogli zakupić przygotowane przez uczniów „symboliczne prezenty – szczepionki”.

Kwota jaką uzbieraliśmy w ramach akcji to 220 zł. Po zakończonej akcji wysłaliśmy pieniążki na konto Unicef i raport z przeprowadzonych działań. Za zaangażowanie placówki w akcje Unicefu otrzymaliśmy piękne podziękowanie w postaci dyplomu 🙂

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

SKANOWANIE0001a_zmień nazwę

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz