Świetliczaki w Dniu Kobiet- apel poetycki

W piątek 7 marca, uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział  w apelu poetyckim poświęconym Dniu Kobiet przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Koprowskiej i pani Wioletty Jantury. Apel rozpoczął się krótką wzmianką nawiązującą do korzeni tego międzynarodowego święta. Potem przyszedł czas na wyczekiwaną przez wszystkich poezje czytaną. Uczniowie z klas I-III pięknie deklamowali utwory Tadeusza Kubiaka. Z każdego wiersza płynęło przesłanie na temat roli kobiety w życiu społecznym, a szczególnie rodzinnym. Nasze mamy, babcie, ciocie to właśnie one dbają o ciepło domowego ogniska i pielęgnują najwyższe wartości w rodzinie takie jak: miłość, opieka i troska. Dzieci złożyły samodzielnie zredagowane życzenia:

Wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole

Życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Słoneczne kwiaty wręczamy

I wiosenny uśmiech Wam przesyłamy!

 Z dedykacją dla wszystkich pań pracujących w naszej szkole zaśpiewały również ulubioną piosenkę pt.”Dyskotekowa szkoła”, wprawiając widownię w dobry humor. Na zakończenie  dzieci wręczyły wszystkim paniom samodzielnie wykonane słoneczniki. W dowód ogromnej sympatii upominkiem został obdarowany również Pan Dyrektor.

Dzieci podczas przygotowań do apelu na poprzedzających zajęciach w świetlicy  wykazały się ogromną determinacją w ćwiczeniu śpiewu oraz płynnego czytania.

W takiej oto przedwiosennej i słonecznej aurze zapamiętamy tegoroczne obchody Dnia Kobiet w naszej szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz