„Spiżarnia dla leśnych zwierząt”

25 lutego w naszej szkole i  przedszkolu gościł pan myśliwy Janusz Kiełb z Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach,  który opowiedział dzieciom o ochronie gatunkowej roślin i zwierząt występujących w  lesie.

Przybył on na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. Najpierw pana myśliwego przywitali nasi najmłodsi uczniowie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały Jego opowieści o mieszkańcach lasu, oglądały przyniesione zdjęcia, ilustracje, czasopisma i chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach nabytych podczas leśnych spacerów z rodzicami. Pan Janusz wyjaśnił także dzieciom jaka jest różnica między leśniczym a myśliwym i powiedział nam, co należy zrobić , aby w przyszłości tak jak on zostać myśliwym. Następnie przedszkolaki wraz z paniami wychowawczyniami i swoim gościem udały się na niecodzienną lekcję przyrody w terenie, gdzie miały okazję zobaczyć ptaszki takie jak wróbel, sikorka, pleszka, czy kowalik.  Przedszkolaki, korzystając z pięknej pogody, mogły zaczerpnąć świeżego powietrza,  pomagając  panu myśliwemu zawieszać karmniki i budki lęgowe na wysokich drzewach w pobliżu szkoły.  Na tym wyjątkowym spacerze dowiedziały się również jaka jest różnica między karmnikiem, a właśnie budkami lęgowymi. Nasz szczególny gość zachęcał, abyśmy dbali o naturę i odpowiednio zachowywali się w lesie. Wszystkim przedszkolakom i nauczycielkom wizyta myśliwego dostarczyła wiele cennych informacji oraz niezapomnianych wrażeń. „Spotkanie bardzo podobało się naszym dzieciom, dlatego zaprosiły pana myśliwego  na kolejną wizytę i lekcję przyrody w terenie”- mówił po zajęciach pan dyrektor Tomasz Gruszczyński.

Następnie pan myśliwy udał się z wizytą do dzieci nieco starszych. Uczniowie z klas I-VI z wielkim entuzjazmem powitali swojego gościa, który przygotował pogadankę na temat „Życia mieszkańców leśnych” i przedstawił ciekawą prezentację o pomocy zwierzętom dziko żyjącym , jak również ptakom miejskim w okresie zimowym. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały, jak nasz gość w pięknym galowym stroju opowiadał o swojej pasji, a przez to wprowadzał nas w piękny świat przyrody.  Pan Janusz wyjaśnił też kto jest leśniczym, a kto myśliwym. Uczniowie mieli okazję do zadania panu wielu pytań, na które mogli usłyszeć wyczerpujące odpowiedzi eksperta. Pan myśliwy  obdarował uczniów przyniesionymi przez siebie upominkami.

Dzieci w bezpośredniej współpracy z myśliwymi uczą się praktycznie jak szanować przyrodę, poznawać florę i faunę naszego pięknego regionu.- podkreślił dyrektor szkoły- mgr Tomasz Gruszczyński.”

Samorząd Uczniowski przekazał panu myśliwemu dyplom i mały upominek w postaci gadżetów z logo naszej szkoły.  Kończąc tą ciekawą lekcję przyrody pan  dyrektor  Tomasz Gruszczyński podziękował panu myśliwemu za przybycie i przekazanie nam wielu ciekawych informacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz