Ogólnopolski tydzień kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Wzmacnia świadomość potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela. Ogólnopolski Tydzień Kariery jest organizowany  w Polsce od  2009 roku.

17.10.2013 r. w ramach OTK Szkołę Podstawową w Bolechowicach odwiedziły panie Katarzyna Piżuch i Marta Pióro, które na co dzień są doradcami zawodowymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach. Tegoroczne hasło OTK to: „ODKRYJ TALENTY SWOJEGO DZIECKA”. Projekt adresowany był do nauczycieli i uczniów wszystkich placówek oświatowych woj. świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem przedszkoli, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych wzięły udział w kolejnej edycji projektu, dzięki któremu najmłodsi mogą uzyskać informacje o zawodach, które być może będą wykonywać w przyszłości. Uczestniczyły w „Zabawie z zawodami. W przyszłości chcę zostać…” Wzięły również udział w konkursie na temat: Gdy dorosnę zostanę..”. Sześciolatki wykonały plakat formatu A3, który został przekazany do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Finałowa gala rozstrzygnięcia konkursu odbędzie się 29 października 2013 roku w Kieleckim Centrum Kultury, na którą to przedszkolaki z Bolechowic otrzymały zaproszenie.

Od naszych przedszkolaków dowiedzieliśmy się kim chcieliby zostać w przyszłości. Największą popularnością wśród dzieci cieszył się zawód fryzjerki. Jedna z dziewczynek chciałaby zostać mamusią, urodzić dzidziusia i robić mu mleczko. Dzieci wypowiadały się na temat poszczególnych zawodów, przysłuchiwały się opowieściom o wadach i zaletach pracy w każdym z nich. Zaciekawieni tym, co przygotowały dla nich panie, zadawały mnóstwo pytań i opowiadały o swoich doświadczeniach, np. z wizyty u lekarza, czy u fryzjera.

Przedszkolaki oprócz wielu prezentów, przygotowanych specjalnie dla nich przez naszych gości, otrzymali również ogromną porcję wiedzy o swoich możliwościach co do wyboru zawodu w przyszłości. Dowiedzieli się, jakie predyspozycje i talenty trzeba posiadać, aby wykonywać pewne zawody, a czego trzeba się nauczyć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz