Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzwonek już za nami. Zaczął się nowy rok szkolny. 1 września to dzień, w którym każdy z żalem wraca do szkoły, bo przecież jeszcze niedawno były wakacje, tak wyczekiwane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Każdy z nas chciał trochę odpocząć od codzienności. Niestety, wakacyjne szaleństwo przeszło już do historii. Pora wziąć się do nauki, co nie wszystkim przychodzi z łatwością. Nie należy się jednak przejmować, nowy rok szkolny niesie przecież wiele niespodzianek.

Chcąc dowiedzieć się, co czeka nas w nowym roku szkolnym – 2-ego września tłumnie uczestniczyliśmy w porannej Eucharystii modląc się, aby wakacyjne wspomnienia nie uleciały za szybko, a szkolny trud nie był ponad siły. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Jak co roku jego inauguracja miała miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły. Obecnych na uroczystości uczniów, rodziców i grono pedagogiczne przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Pan Tomasz Gruszczyński życząc wszystkim owocnej pracy i wielu sukcesów. Szczególnie ciepło Pan Dyrektor powitał w naszej szkolne przedszkolaków i pierwszoklasistów. Przypomniał także uczniom, że minął już czas wakacji, odpoczynku i relaksu i że rozpoczął się nowy rok szkolny, który stawia przed Wszystkimi nowe wyzwania.

1 września to data dla nas szczególnie ważna, nie tylko dlatego, że zaczynamy kolejny rok szkolny, ale również dlatego że to właśnie 74 lata temu – 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 wojska niemieckie, bez wypowiedzenia wojny zaatakowały Polskę z lądu, morza i powietrza. Przypomniały nam o tym nasze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego, apelując o to byśmy nie zapominali o polskim wrześniu 1939 roku.
Po krótkiej uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie udali się do wyznaczonych sal na pierwsze po wakacjach spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen wrażeń, niespodzianek i sukcesów. Pamiętajmy, że ciężka praca, zapał i wytrwałość zawsze przynoszą radość i satysfakcję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz