Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne „Zły dotyk”

Dnia 15.05.2013 r. w oddziale przedszkolnym przy SP w Bolechowicach odbyły się warsztaty psychologiczno–pedagogiczne pt. „Zły dotyk”. Zajęcia zorganizowane zostały przez panie nauczycielki: Monikę Osuch, Ewę Krzysztofek, Kingę Kupis oraz panią psycholog Ewelinę Włodarską.

Myślą przewodnią warsztatów było zaaranżowanie takich sytuacji, zdarzeń, aby dzieci poprzez aktywny w nich udział mogły poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia , a także ludzi którzy im w tym pomagają. Ponadto celem zajęć było zdefiniowanie pojęcia osoby obcej uświadomienie dzieciom, że nie wszyscy dorośli zasługują na zaufanie, wyczulenie na zachowania dorosłych, uświadomienie dzieciom, że osoba wyglądająca przyjaźnie może być dla nich zagrożeniem.

Formą realizacji warsztatów były scenki dramowe. Wszystkie nauczycielki wcieliły się w rolę głównych postaci. Zadbano o rekwizyty i barwną scenografię oraz kostiumy adekwatne do odgrywanych ról.

Gościem warsztatów był dyrektor SP w Bolechowicach pan Tomasz Gruszczyński, który kładzie ogromny nacisk na zachowanie środków bezpieczeństwa w swojej placówce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz