Występ Zespołu ludowego „Promyki”

21 kwietnia 2013r. nasz szkolny zespół ludowy „Promyki” już po raz drugi wziął udział w imprezie Dziecięcej Estrady Folkloru. Spotkanie odbyło się w sali koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Okazuje się, że z roku na rok zainteresowanie regionalnymi tradycjami narodowymi wzrasta. Na scenie zaprezentowało się aż dwudziestu sześciu wykonawców w kategorii solistów oraz zespołów pieśni i tańca. Umiejętności artystyczne młodych talentów oceniało profesjonalne jury, które miało trudny wybór ze względu na prezentowany wysoki poziom wszystkich uczestników.

Występ Zespołu ludowego „Promyki” wzbudził zainteresowanie wśród publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Za zatańczoną suitę świętokrzyską nasi tancerze otrzymali trzecie miejsce oraz nagrodę pieniężną. Fundatorami nagród tegorocznej edycji konkursu byli: Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Wkład pracy i kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce na swój występ opłaciły się. Możemy być z siebie dumni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz