Studnie w Sudanie budują Kielczanie

W marcu ruszyła akcja „Studnie w Sudanie budują Kielczanie”.

Do akcji zbiórki makulatury włączyła się Kuria Diecezjalna, Towarzystwo Szkoły Katolickiej w Kielcach, Urząd Miasta Kielce oraz wiele firm, wśród nich sponsor strategiczny projektu – Wodociągi Kieleckie.

Ponad 15 ton papieru i kartonu zebrali już mieszkańcy Kielc i okolic w ramach akcji. Projekt polega na społecznej zbiórce makulatury i przekazywaniu funduszy uzyskanych tą drogą – na budowę studni przez misjonarzy. Akcja ruszyła w niedzielę 10 marca w największej kieleckiej parafii – św. Józefa Robotnika. Na budowę jednej studni potrzeba 140 ton makulatury.

Również uczniowie naszej szkoły wykazali się chęcią pomocy i zaangażowali w tę akcję. Dnia 27 marca 2013 roku ustawiony został przed naszą szkołą kontener, do którego uczniowie składowali makulaturę. Dzieci przez okres dwóch tygodni przynosiły ze swoich zbiorów niepotrzebne książki, gazety, kartony. Uczniowie naszej szkoły wierzą, że dzięki tej akcji uratujemy zdrowie i życie wielu mieszkańców Sudanu, którzy cierpią z powodu niedoborów wody zdatnej do picia. Dzieci doskonale wiedzą, że coraz trudniej jest sprzedać makulaturę w punktach skupu i często ląduje ona na śmietniku. Teraz może znowu stać się pożyteczna.

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w tego typu akcjach, są otwarci i zawsze chętni do pomocy innym. Kierujemy się zasadą, że razem możemy zdziałać więcej….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz