„Kochane Pierwszaki”

Pod takim hasłem 20 września w Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni odbyło się przedsięwzięcie edukacyjno- profilaktyczne mające na celu promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym oraz kształtowanie umiejętności przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni i na jezdni.
Patronat nad akcją objęli: Biskup Kielecki Marian Florczyk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jakubas, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka- Koruba, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach Jarosław Szymczyk, Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł.
Pomimo nienajlepszej pogody nasze pierwszaki bawiły się znakomicie. Było wspólne śpiewanie, zabawy i pląsy. Dzieci miały możliwość oglądania sprzętu policyjnego, stoiska daktyloskopijnego i tresury psów. Były również drobne upominki w postaci znaków odblaskowych, zakładek do książek oraz plakaty „Kodeks Bezpiecznego Pierwszaka”.
U progu rozpoczęcia nauki w klasie I Biskup Kielecki Marian Florczyk pobłogosławił wszystkie dzieci. Wracaliśmy do szkoły trochę zmęczeni, ale weseli i uśmiechnięci. To była niesamowita przygoda, doskonała zabawa i dobra nauka.

Podsumowanie V edycji przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego „Kochane Pierwszaki” na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach

„Kochane Pierwszaki” na stronie Gminy Nowiny

A. Porzucek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz