Otwarcie pracowni językowej

Podążając za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie w Szkole Podstawowej w Bolechowicach gm. Sitkówka-Nowiny w środę 9 listopada 2011 została uroczyście otwarta nowa pracownia językowa.
Szkoła otrzymała pracownię jako jedna z 50 na terenie województwa świętokrzyskiego w ramach realizacji Świętokrzyskiego programu Wspierania Rozwoju Edukacji 2011.
Pracownia wyposażona jest w jednostkę centralną wbudowaną w biurko nauczyciela, laptop, rzutnik, ekran oraz 22 stanowiska dla uczniów. W sali znajduje się również tablica interaktywna.
Stanisław Barycki Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, oraz Tomasz Gruszczyński Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach uroczyście otwarli pracownię .

Po uroczystym otwarciu głos zabrał dyrektor wskazując na pozytywne aspekty funkcjonowania pracowni, wykorzystanie nowoczesnej techniki, lepszą jakość kształcenia, zaangażowanie uczniów oraz różnorodność i atrakcyjność zajęć.
Wójt Stanisław Barycki w swoich słowach wyraził nadzieję, że uczniowie którzy w przyszłości opuszczą mury tej szkoły, będą dobrze przygotowani do posługiwania się językami obcymi we współczesnym świecie – językiem angielskim oraz językiem niemieckim, których naucza się w tejże szkole na obu etapach edukacyjnych.
Zaproszeni goście mieli możliwość przetestowania sprzętu i możliwości pracowni poprzez indywidualny udział w lekcji języka angielskiego w klasie V, przeprowadzonej przez panią mgr Sylwię Skrzyniarz.
– Powstanie tej sali jest jednym z dowodów na to, że nasza szkoła się rozwija – twierdzi dyrektor Tomasz Gruszczyński – Jesteśmy zadowoleni z tych pozytywnych zmian – pracowni językowej, pracowni komputerowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, pozyskania trzech tablic interaktywnych. A wszystko to dzięki kreatywności i zaangażowaniu zespołu nauczycieli, którzy nadzorują pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej i z innych źródeł.
Bez wątpienia, za sprawą tych udogodnień, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, będą chętniej uczestniczyć w zajęciach, a ich zainteresowanie i zapał przełoży się na zdobytą wiedzę.

Zapraszamy do przeczytania artykułu na stronie „Echa Dnia”:
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111114/POWIAT0104/484558740

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz