Szkoła z Prawami Dziecka II

Prawa człowieka rozpoczynają się od praw dziecka dlatego też, nasza szkoła (jako jedna z 28 placówek w województwie świętokrzyskim) przystąpiła do drugiej edycji programu edukacyjnego pod patronatem UNICEF – Szkoła z Prawami Dziecka II. Dzięki tej akcji każde dziecko ma okazję dowiedzieć się, że dzieci też mają swoje prawa, a nasza szkoła jest miejscem, gdzie wszyscy ich przestrzegamy!!!

Szkoła otrzymała od UNICEF materiały dydaktyczne, dzięki którym, zostaną przeprowadzone innowacyjne i ciekawe warsztaty dla dzieci: publikacje o tym jak uczyć o prawach dziecka, przykładowe scenariuszami zajęć, animowane filmy o prawach dziecka, prezentacje oraz plakaty. Uczniowie klas I-VI będą mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym „Prawa dziecka w twoich oczach”.
Działania podjęte przez szkołę w ramach programu Szkoła z Prawami Dziecka będą trwały do 16 czerwca 2011. Dzień ten będzie również kulminacją naszego uczestnictwa w projekcie i zakończy się podsumowującym apelem oraz happeningiem „Balony do Nieba”.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Sylwia Skrzyniarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz