Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010 rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez proboszcza Mariana Odulińskiego. Po mszy uczniowie udali się do szkoły, gdzie wprowadzeniem flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu zaczęła się uroczysta akademia . Dyrektor szkoły, mgr Tomasz Gruszczyński powitał młodzież, nauczycieli i wszystkich gości. Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny- Stanisław Barycki, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Nowinach- Grzegorz Toporek, przedstawiciel Wodociągów Kieleckich, przyjaciele szkoły Państwo Teresa i Lech Markowiczowie oraz pan Sylwester Skulski.

Tegoroczni absolwenci- kl.VI, pod czujnym okiem wychowawczyni Katarzyny Pabian, przygotowała program artystyczny i prezentację multimedialną przedstawiającą własne dzieje od momentu pojawienia się w „zerówce” aż po klasę VI. Te wspomnienia wywołały na twarzach wielu nauczycieli szeroki uśmiech, ale pojawiła się również i łezka wzruszenia.

Program artystyczny na pożegnanie klasy VI przygotowała też klasa V wraz z wychowawczynią panią Bogną Kuźmuk. Tu mogliśmy zobaczyć pełną humoru inscenizację, która wprowadzała nas w tajniki z życia szkoły.

Następnie uczniom klas szóstych zostały wręczone dyplomy ukończenia szkoły podstawowej – najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Wójt Gminy Stanisław Barycki złożył serdeczne podziękowania nauczycielom za trud włożony w kształtowanie postaw młodych Polaków, następnie wraz z panem Grzegorzem Toporkiem wręczył najlepszym uczniom nagrody. Były to stypendia w wysokości 350 zł.

Na zakończenie wszyscy uczniowie naszej szkoły odebrali świadectwa, a najlepszym uczniom biorącym udział w konkursach, zawodach sportowych i reprezentującym naszą szkołę na terenie gminy jak również i województwa zostały wręczone nagrody. W tym roku można było otrzymać nie tylko książkę , ale również hulajnogę, deskorolkę, rolki, piłki, rakietki do gry w tenisa stołowego. Główną nagrodę- rower- za bardzo dobry wynik egzaminu na kartę rowerową i wzorowe zachowanie w czasie trwania egzaminu otrzymała uczennica kl. IV- Aleksandra Borowicka. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wielkie serce naszych przyjaciół, osób, które od kilku już lat wspomagają naszą szkołę: Państwa Teresy i Lecha Markowiczów i pana Sylwestra Skulskiego. To właśnie dzięki nim uśmiech na twarzy dzieci naszej szkoły pojawia się tak często.

Również rodzice najlepszych uczniów i ci, którzy aktywnie angażowali się w życie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami uznania.

Na zakończenie nasi milusińscy zostali obdarowani łakociami ufundowanymi przez Radę Gminy, pana Skulskiego i Państwa Markowiczów. Oprócz słodkości w postaci cukierków każde dziecko mogło posmakować waty cukrowej, którą przygotowała dla nich pani Szymonek.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz