pobrane

Dnia 30.09.2016r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosiły 3 uczennice klasy VI: Sylwia Lasota, Daria Sołtys  i Elżbieta Ludwicka.
            Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydatki prezentowały swoje programy. Rozwiesiły plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania właśnie na nie. Kandydatki zaprezentowały też swoje osoby, dokonały autoprezentacji. Przekonywały wyborców, że to właśnie im uczniowie mogą powierzyć swoje troski, problemy, ale i sekrety oraz pomysły do uczniowskich działań na terenie naszej szkoły.

Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.  Każdy uczeń otrzymał przygotowana kartę do głosowania z nazwiskami kandydatek. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy i ogłosiła wyniki.

Przewodniczącą została: Sylwia Lasota

Wiceprzewodniczącą : Daria Sołtys

Sekretarzem: Elżbieta Ludwicka

Kampania wyborcza, debata, przebieg wyborów to prawdziwa lekcja samorządności              i demokracji, która została przygotowana przez uczniów klasy VI. Całość projektu koordynowały panie Sylwia Skrzyniarz i Kamila Siciarska.