Lekkoatletyka od smyka do olimpijczyka

25-29.09.2023 ZPO W BOLECHOWICACH

Blisko 150 uczennic I uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach wzięło udział w Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce :”LEKKOATLETYKA OD SMYKA DO OLIMPIJCZYKA”. To już druga Edycja zawodów, w tym roku oprócz najstarszych klas, dołączyły również Klasy 1-3 oraz przedszkolaki (5-6 latki). Zawody zostały zorganizowane w celu zachęty dzieci do trenowania tej pięknej dyscypliny sportu oraz znalezienia talentów sportowych na miarę medalistek olimpijskich: Ireny Szewińskiej czy Anity Włodarczyk . Dzieci wspaniale rywalizowały ze sobą i mimo zmęczenia z uśmiechem podchodziły do kolejnych konkurencji. Przede wszystkim najważniejszy był aktywny udział wszystkich uczennic I uczniów ż Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

W klasach 5-8 w trójboju lekkoatletycznym zwyciężyła Maja Pindral (230 pkt), a wśród chłopaków Bartłomiej Wawrzak (207 pkt). Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego ZPO w Bolechowicach w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla trzech grup wiekowych:

Poniedziałek, 25.08.2023 roku LEKKOATLETYKA SMYKA (5-6 latki) Wyścigi rzędów Rzut Woreczkiem Skok w dal z miejsca

Środa, 27.09.2023 LEKKOATLETYKA MAŁOLATA (Klasy 1-4) Bieg na 30 metrów Skok w dal z rozbiegu Rzut piłeczką palantową Bieg na dystansie 300 metrów

Piątek, 29.09.2023 roku (Stadion w Nowinach) TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY (Klasy 5-8) Bieg na 60 metrów Skok w dal z rozbiegu Rzut piłeczką palantową Michał Ziernik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.