Dzień Dinozaura🦖🦕🦖

Dzieci uwielbiają obchodzić nietypowe święta. 25  lutego 2022 r. obchodziliśmy
w grupie „Motylki” Dzień Dinozaura. Tego dnia za sprawą dzieci przybyłych do przedszkola ze swoimi kolekcjami dinozaurów, encyklopediami i albumami sala przedszkolna zmieniła się w niezwykły kącik. Choć dinozaury dawno już wyginęły to do dziś nie przestają fascynować ludzi. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami.

Chociaż wiedza naszych 6 latków na temat dinozaurów jest imponująca, mimo
to postanowiliśmy ją nadal pogłębiać.  Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury. Wykonały także kilka zadań edukacyjnych w tym: przeliczanie i zapinanie klamerek na grzbietach dinozaurów, układanie puzzli zgodnie
z obrazkiem podstawowym, określanie położenia szablonu dinozaura względem siebie itp. Dzieci dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i z jakiego powodu wyginęły. Na krótką chwilę zamieniły się w prawdziwych paleontologów, odkrywających ślady prehistorii… by odsłonić szkielet T-rexa. W dalszej części brały udział w licznych zabawach, grach i wykonywały prace plastyczne, co sprawiło im ogromną radość. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne.

Link do galerii zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.