Wycieczka do Warszawy

8 maja najlepsi matematycy z klas IV – VIII z gminy Nowiny pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była to nagroda za wspaniałe wyniki w gminnym konkursie matematycznym.

Celem głównym była zabawa w świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Muzeum Świat Iluzji mieszczący się na Rynku Starego Miasta to interaktywna, edukacyjno – rozrywkowa przestrzeń dla każdego. To nauka przez zabawę, rozbudzająca w młodych ludziach ciekawość i inspirację do dalszego zgłębiania wiedzy.

Tu znajdziemy jedyny w Warszawie tunel Vortex, w którym grawitacja zdaje się nie istnieć. Odważysz się wejść? Niektórzy śmiałkowie wchodzili tam ponad 30 razy.

Wszystko zależy od perspektywy – duże zamieszanie w pokoju Amesa – kto większy, a kto mniejszy?

Pokoje luster to nowe oblicze nieskończoności prawdziwy Matrix.

A może rozmnożenie w kalejdoskopie? Ciekawe, czy chcielibyście mieć po kilkanaście nauczycielek matematyki???

Świat Iluzji to nie jedyne miejsce, które odwiedziliśmy. Byliśmy na Zamku Królewskim, który pełni obecnie funkcje muzealne i reprezentacyjne. Podziwialiśmy wspaniałe wnętrza pałacowe, olbrzymią galerię obrazów, ceramikę i biżuterię z dawnych czasów.

8 maja to Dzień Zwycięstwa. Na Placu Defilad oglądaliśmy uroczystą zmianę wart i składanie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obowiązkowym punktem programu była również sesja zdjęciowa pod Pałacem Prezydenckim.

Duże tempo i spore odległości do pokonania nie przeszkodziły nam w dobrej zabawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.