„MÓJ PIERWSZY TRIATHLON”

Galeria

Pływanie, jazda na rowerze i bieg to trzy składowe triathlonu – dyscypliny, która zagościła w piątek w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach.

„TRI -POP – Mój Pierwszy Triathlon” to program organizowany przez Polski Związek Triathlonu i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak podkreślił Filip Szołowski Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Triathlonu: „To projekt, który jest realizowany w całej Polsce i skierowany jest do młodzieży szkolnej w celu popularyzacji tej dyscypliny sportu. Był wysiłek, aktywna zabawa ale również rywalizacja sportowa, a na koniec nagroda w postaci medalu i dyplomu” . Dzieci z klas IV – VIII pod okiem Filipa Szołowskiego i Karola Janickiego zawodnika Klubu Uczniowskiego AZS UAM w Poznaniu, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy zmierzyły się w mini zawodach triathlonowych. Zawody zostały poprzedzone pokazem multimedialnym przedstawiającym zasady triathlonu, ktore przedstawili Karol i Filip. Następnie zawodnicy mieli do pokonania 25 m pływania na urządzeniu ergometrycznym, 300 metrów jazdy na rowerze i na koniec 50 metrów krótkiego biegu.

W opini Pani Dyrektor Urszuli Wierzbickiej: „Najważniejszy cel został osiągnięty i młodzi uczniowie spędzili aktywne dwie godziny i jak twierdzą poznali fajną ale wymagającą dyscyplinę sportu. Byłam pełna podziwu dla młodych sportowców, którzy wzięli udział w piątkowych zawodach , a było ich blisko siedemdziesiąt”.

Wszyscy uczestnicy piątkowych zmagań otrzymali pamiątkowe medale I dyplomy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.