Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

16 maja klasa ósma i siódma wzięła udział w siedemnastej edycji Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie”.
Uczestnicy spotkania obejrzeli dwa spektakle profilaktyczne, które stały się inspiracją do dyskusji panelowej na temat uzależnień i wartości życia. Spektakl „Oskarżamy używki” został przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach. Aktorzy — amatorzy grający w Szkolnym Teatrze „Zgoda” obnażali schemat uzależnień i podkreślili wartość życia.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach w dynamicznym widowisku tanecznym pt.: „Być albo nie być…” przedstawili spojrzenie młodzieży na świat używek — narkotyków i dopalaczy. Odbiorcy spektakli otrzymali jasny i czytelny przekaz, by korzystać z życia odpowiedzialnie tak, aby przede wszystkim szanować samego siebie poprzez świadome kierowanie swoim życiem oraz zawsze i wszędzie doświadczać przyjemności bycia sobą…
Istotnym elementem całego przedsięwzięcia była dyskusja panelowa, w której udział wzięli specjaliści: policjanci, psychologowie i terapeuci pracujący z młodzieżą.
Uczestnicy debaty w toku dyskusji mówili o roli rodziny i doświadczeniach rodziców w radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi z dziećmi i młodzieżą, wskazali rozwiązania wspierające rozwój młodzieży oraz ich aktywizację w obszarze przeciwdziałania zjawiskom społecznie szkodliwym, podkreślając, że w przypadku sytuacji kryzysowej lub borykania się z trudnościami emocjonalnymi bardzo ważna jest rozmowa i pomoc specjalisty. Puentą spotkania są słowa piosenki Edyty Geppert „Och, życie kocham cię… nad życie”…. 

foto klik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz