Bezpieczna przerwa – warsztaty profilaktyczne

Bezpieczna przerwa – warsztaty profilaktyczne

          W dniu 24.05.2019 r.  odbyły się zajęcia  profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczna przerwa”. Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez pedagoga Annę Koprowską  i nauczyciela Martę Czwartosz – Mołas. We wstępnej części spotkania przypomniano wszystkim obowiązujące zasady zachowania się uczniów w szkole. Zwrócono uwagę na negatywny wpływ hałasu oraz nierozważnych zachowań często zagrażających naszemu zdrowiu. W części właściwej uczniowie w grupach przystąpili do wykonania plakatów promujących aktywny  sposób spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych. W swoich wytworach plastycznych zachęcali do zjedzenia drugiego śniadania, skorzystania z toalety, pójścia do biblioteki, powtórzenia materiału przed sprawdzianem, rozmowy z kolegami, udziału w grach i zabawach podłogowych i stolikowych oferowanych w szkole.

Wszystkie propozycje naszych  podopiecznych zostały spisane i przedstawione za pomocą metody myślenia wizualnego czyli narysowanych symboli i ikon oddziałujących na podświadomość  i wyobraźnię dziecka będących również pomocnym drogowskazem dla młodszych uczniów.

Bezpieczna przerwa – warsztaty profilaktyczne to działania mające na celu wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań, pomoc w rozładowaniu napięć oraz stwarzanie warunków do twórczych działań, czynnego odpoczynku, nauki, zabawy i integracji uczniów z różnych zespołów klasowych.  

FOTO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz