„zaWODY dla AFRYKI” PROJEKT UNICEF

Nasza szkoła należy do Klubu Szkół Unicef, dlatego też po raz kolejny (już ósmy) nasi uczniowie wzięli udział w projekcie opracowanym i przygotowanym przez Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy UNICEF. Koordynatorami działań projektowych każdorazowo są p.Sylwia i p.Iwona. Hasłem przewodnim tegorocznego projektu było hasło „zaWODY dla AFRYKI”.
Celem tego projektu było:
– przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka,
– uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest ograniczony,
-kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.
Dziś odbył się apel podsumowywujący.
Na lekcjach, podczas godzin wychowawczych, uczniowie zostali zapoznani z tematyką związaną z trudnościami dostępu do czystej wody na świecie, zwłaszcza w niektórych krajach afrykańskich -Sudan, Somalia.
Dzieci wykonały plakaty „ Kodeks oszczędzania wody”, które po wybraniu przez koordynatorów zostały wysłane do organizatora akcji, na konkurs.
Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie uczestniczyli w prezentacji dotyczącej zasobów wody pitnej na świecie, konieczności jej oszczędzania, a także obejrzeli krótkie filmy o tym, jak dużo czasu zajmuje dojście do zbiornika wody pitnej, czasem nawet 10 godzin dziennie.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej! Z niecierpliwością czekamy na kolejna akcję UNICEFu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz