Strażak „SAM” w naszej szkole ;-)

DSC_0316_resize                Chyba każdy chłopiec choć przez chwile marzył, by zostać strażakiem. Nie każdy jednak wie, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka oraz, że gaszenie pożarów to w dzisiejszych czasach nie jedyne zajęcie straży pożarnej.  Każdego dnia strażacy ratują życie ofiarom wypadków drogowych, pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, usuwają gniazda os czy szerszeni.

Aby o tym wszystkim opowiedzieć, 19 lutego naszą szkołę odwiedził  ratownik medyczny i strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej, pan Marcin Wojcieszyński. Przyjechał on do nas najprawdziwszym, bardzo nowoczesnym wozem strażackim. Nasz gość opowiadał o tym, jak wygląda jego praca na co dzień oraz co możemy znaleźć w wozie strażackim. Dzieci, dowiedziały się między innymi, że oprócz gaszenia pożarów strażacy pomagają  ludziom w różnych trudnych sytuacjach jak powódź, czy wypadki drogowe, a nawet ściągają przestraszone koty z drzewa. W krótkim instruktażu przedstawił też, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Dzieci chętnie przejmowały role ratowników, ćwicząc na fantomach, wcielały się w role poszkodowanych, zakładały kołnierze ortopedyczne, leżały na noszach.

Nasz gość obiecał, że następnym razem, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, każde dziecko będzie miało okazję obejrzeć i posiedzieć we wnętrzu wozu strażackiego.

Wizyta strażaka wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana uczniom Szkoły Podstawowej w Bolechowicach z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie.

Na zakończenie spotkania  dyrektor Tomasz Gruszczyński podziękował panu Marcinowi za przybycie oraz za wspaniałą lekcję dotyczącą Jego ciężkiej i niebezpiecznej pracy;

– Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka oraz za wspaniały pokaz. Dziękujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz