Owocowo – warzywna rewia mody

SKANOWANIE0001 (2)

             W dniu 26.10.2015r w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się Gala Finałowa, podczas której nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego pt. „Owocowo-warzywna rewia mody” zorganizowanym przez Agencje Rynku Rolnego. Galę poprzedziły cykl zajęć świetlicowych, na których pod kierunkiem pani Wioletty Telesiewicz i pani Anny Koprowskiej szeroko omówiono tematykę zdrowego trybu życia oraz wykonano prace konkursowe wykorzystując różne techniki plastyczne. Wychowankowie świetlicy i mocno zaangażowały się w cała akcję i sumiennie wywiązywały się z powierzonych im zadań.

Na uroczystą Galę zaproszone zostały dzieci z całego województwa, które wzięły udział w eliminacjach. Nasza szkołę reprezentował uczeń klasy II, Karol Szymonek wraz z opiekunem panią Wiolettą Telesiewicz. Dzieci z niecierpliwością czekały na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie jego wyników. Pomimo pokaźnej konkurencji, nasz uczeń, Karol zajął zaszczytne II miejsce, będąc tym samym jedynym laureatem z naszej gminy. Cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowane zostały przez Agencje Rynku Rolnego.

            Dla dzieci przygotowany został bardzo efektowny program artystyczny, których tematem przewodnim było zdrowie, aktywność ruchowa i bezpieczeństwo. Zaprezentowano miedzy innymi: pokazy i quizy prowadzane przez mundurowych z Miejskiej Komendy Policji w Kielcach, spektakl edukacyjny „Wesoła Szkoła”  wystawiony przez Teatr Lalek „Pinokio” oraz wiele gier i zabaw przy muzyce podczas których rozdawano upominki.  Na zakończenie Gali Finałowej laureaci wraz z opiekunami zaproszeni zostali na wieżę widokową Centrum Kongresowego Targów Kielce.

            Wesoła atmosfera i liczne atrakcje sprawiły, że zarówno dzieci jak i opiekunowie opuszczali Galę Finałową w wyśmienitym nastroju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz