Witaj Szkoło !

witaj_szkola2

        Dnia  1 września 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Na Sali gimnastycznej tłumnie zgromadzili się rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny, pan Sebastian Nowaczkiewicz.

Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2015/2016 rozpoczął Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński. Szczególnie gorąco powitał 7 i 6-latków, którzy dziś zaczęli naukę w klasie pierwszej naszej szkoły. Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców.

-1 września, od 70 lat w Polsce, to data rozpoczęcia roku szkolnego. Nie zawsze jednak tak było, że dzieci w waszym wieku mogły rozpocząć naukę. 1 września, 76 lat temu, wybuchła II Wojna Światowa, która w swoich skutkach dla ludzkości była niezwykle okrutna. Musimy pamiętać o tych, którzy walczyli o naszą wolność – mowił pan dyrektor.

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ludzi poległych w II wojnie światowej.

Równie serdecznie, po wakacyjnym wypoczynku, przywitał wszystkich Pan Wójt, a dla pierwszaków przygotował specjalne upominki: przybory szkolne i odblaski.

 – Myślę, że wypoczęliście przez okres wakacji i z nowymi siłami rozpoczniecie ten nowy rok szkolny – mówił Pan Wójt – Chciałbym wam życzyć  dużego samozaparcia w osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce, aby ta szkoła, która ma wielkie tradycje była tym miejscem, w którym będziecie realizować swoje pasje. Obiecuję, że będę wspierał szkołę w jej działaniach przyczyniając się w ten sposób do jej rozwoju.

Również uczniowie klasy VI, reprezentujący Samorząd Uczniowski, przygotowali krótki program artystyczny, w którym wypoczęci i zadowoleni, po wakacyjnym odpoczynku,  przywitali szkołę i nowych kolegów z klas pierwszych.

Życzymy wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł dużo zabawy, uśmiechu,
a przede wszystkim dostarczył niezapomnianych wrażeń, nowych wiadomości i umiejętności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz