W zdrowym ciele, zdrowy duch – obchody Dnia Służby Zdrowia

                    Każdego roku, 7 kwietnia, obchodzony jest Dzień Pracowników Służby Zdrowia.
W tym dniu warto uświadomić sobie, że zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Jak pisał wielki poeta, Jan Kochanowski: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Istotną rzeczą jest więc prowadzenie zdrowego trybu życia, co wiąże się z właściwym odżywianiem, uprawianiem sportów, dbaniem o higienę osobistą, regularnymi badaniami kontrolnymi. W trosce o zdrowie pomocą służą nam pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, aptekarze, którzy 7 kwietnia obchodzą swoje święto. Aby podziękować im za podejmowany trud i ofiarność w ratowaniu zdrowia i życia drugiego człowieka, 9 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach został zorganizowany apel, na który zaproszono przedstawicieli służby zdrowia z terenu naszej gminy. Swoją obecnością na apelu zaszczycili nas: Dyrektor Samorządowego zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowinach Pan Jacek Chudzicki, lekarz medycyny rodzinnej Pan Piotr Świetlik, pielęgniarka Pani Danuta Pasowska oraz W-ce Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Pan Łukasz Barwinek. Gości przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach Pan Tomasz Gruszczyński.
Uczniowie klasy I”b” oraz klasy IV wraz z wychowawczyniami, panią Moniką Osuch i panią Ewą Wcisło opracowali scenariusz uroczystości zawierający wiersze, piosenki i inscenizacje o tematyce prozdrowotnej. Dzieci z klasy I zaprezentowały humorystyczną scenkę o wizycie wilka u dentysty. Natomiast uczniowie klasy IV wcielili się w role mieszkańców kraju Bula-Bula, gdzie jedzono tylko słodycze, w związku z tym dotykały ich różne przypadłości, m.in. bóle brzucha i zębów. Na szczęście pojawił się w tej krainie mądry doktor, który nauczył jej mieszkańców, jak zdrowo żyć. Na zakończenie odbył się quiz dotyczący zdrowia. Pytania zadawali zaproszeni goście, natomiast uczniowie, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi zostali nagrodzeni. Na pożegnanie dzieci wręczyły gościom laurki i wiosenne stroiki.
Dbajcie o zdrowie, odżywiajcie się zdrowo, uprawiajcie sport, bo kto zdrowia nie szanuje ten na starość żałuje- tymi słowami zwrócił się do dzieci – pan dyrektor Tomasz Gruszczyński, zachęcając tym samym dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia z okazji ich święta życzymy realizacji zawodowej oraz docenienia ich ciężkiej pracy na rzecz niesienia pomocy innym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz