Konstytucja Trzeciego Maja

Trzeci maja jest dniem szczególnym. Co roku tego dnia obchodzimy w całej Polsce Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

     Z okazji tego święta 30.04.2015r w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się uroczysty Apel z udziałem nauczycieli i uczniów klas I – VI. Uroczystość rozpoczął występ uczniów klasy I a i VI. Uczniowie, przygotowani wcześniej przez nauczycieli: panią Agnieszkę Wypych i panią Ewę Wcisło, przybliżyli wszystkim obecnym okoliczności ustanowienia Konstytucji 3 Maja, postaci historyczne związane z jej uchwaleniem oraz historię obchodów Święta Konstytucji w Polsce.

     Dzieci recytowały również okolicznościowe wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne m.in. Witaj Majowa Jutrzenko oraz Dalej chłopcy, dalej żywo.

     W dalszej części uroczystości uczniowie obejrzeli krótki film animowany dotyczący polskich symboli narodowych. Film ten w przystępny sposób przybliżył dzieciom, zwłaszcza tym młodszym, co to są symbole narodowe ( godło, flaga, hymn), jakie są polskie symbole narodowe ( godło-orzeł biały, flaga biało-czerwona, hymn- Mazurek Dąbrowskiego) i jakie jest ich znaczenie. Przypomniał wszystkim o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja.

     Na koniec Pan Dyrektor, Tomasz Gruszczyński, przeprowadził wśród dzieci krótki quiz z wiedzy o symbolach narodowych i Święcie Konstytucji. Najlepsze wypowiedzi uczniów zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

       Mamy nadzieję, że ten Apel pozostanie na długo w pamięci uczniów i rozbudzi w nich postawy patriotyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Reportaż, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz