V Gminny Konkurs Piosenki Folklorystycznej – Nowiny 2015

Konkurs piosenki folklorystycznej 39

          30.04.2015r. przedszkolaki z Odziału Przedszkolnego w Bolechowicach, wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w V Gminnym Konkursie Piosenki Folklorystycznej.

      Konkurs organizowany był przez Przedszkole Samorządowe im „Pluszowego Misia” w Nowinach. Celem konkursu było promowanie ludowego dziedzictwa kulturowego ,rozwijanie muzykalności dzieci i zainteresowania piosenką ludową, integracja dzieci z różnych przedszkoli, oraz współzawodnictwo w atmosferze wesołej zabawy. Udział mogli brać soliści, zespołylub całe grupy w poszczególnych kategoriach wiekowych: dzieci młodsze(3-4 lata), oraz dzieci starsze (5-6 lat). Jury w składzie Pan Sebastian Nowaczkiewicz– Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny, Pan Tomasz Gruszczyński Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Pan Henryk Panas emerytowany nauczyciel muzyki, oraz Pani Jadwiga Brzoza z zespołu obrzędowego „Kowalanki” oceniało atrakcyjność repretuaru, interpretacje utworu, wykonanie, oraz muzykalność i warunki głosowe. Do konkursu przystąpiły dzieci ze wszystkich przedszkoli działających na terenie Gminy Sitkówka- Nowiny. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały sceniczne wystąpienia swoich kolegów i koleżanek. Uroczystość wzbogacały zabawy integracyjne przy muzyce. Przedszkolaki z Bolechowic przygotowane przez swoje wychowawczynie przebrane w piękne stroje ludowe zaprezentowały się w następujących utworach: grupa 3-latków „Motylki” pod kierunkiem pani Anny Marzec „Koło mego ogródeczka”, grupa 4-latków „Pszczłóki ” przygotowane przez panią Ewe Krzysztofek „W moim ogródecku- Rokiczanka”. Dzieci z najstarszej grupy „Biedroneczki” przygotowane przez panią Anetę Gruszczyńską i panią Sylwię Górską zaprezentowały się w piosence „Z tamtej strony jeziora”.

      Dzieci zaśpiewały piosenki głośno i dynamicznie, za swoją ciężką prace przedszkolaki zostay nagrodzone gromkimi brawami, a także otrzymały nagrody rzeczowe w postaci zabawek. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Alina Banasik podziękowała dzieciom za wspaniałe przygotowanie się do uroczystości. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Reportaż, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz