Rozgrywki z żołnierzami z CPdMZ z Kielc

cpmz

         Dnia 10 lutego gośćmi specjalnymi naszej szkoły byli żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych im. Gen. broni Władysława Sikorskiego  z kieleckiej Bukówki. Wraz z najmłodszymi sportowcami ćwiczyli Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu kpt. Sylwester Cieśla, oficer Sekcji por. Dorota Łuczak, podoficer Specjalista chor. Marcin Kaniewski, st. szer. Damian Radomski i st. szer. Andrzej Piątek.

Uczniowie klasy sportowej i przedszkolaki z grupy sportowej mieli nie lada zadanie, ponieważ musieli przejść test na żołnierza. W pierwszej konkurencji zawodnicy biegali w kamizelkach żołnierskich z ciężkim sprzętem w postaci piłki lekarskiej. Kolejny sprawdzian który musieli zaliczyć najmłodsi to bieg z karabinem i pokonanie przeszkód w postaci ławeczki po której musieli przebiec oraz tunelu przez który musieli się przeczołgać. Mali sportowcy wykazali się dużym sprytem i pokonali trudności, choć dźwiganie karabinu nie przyszło im łatwo. W trzeciej konkurencji maluchy znowu biegały, ale dodatkowym utrudnieniem były hełmy na głowie, które niejednokrotnie zasłaniały im pole widzenia. I tym razem najmłodsi dali radę pomagając sobie rączkami i przytrzymując obciążenie. Ostatnią przeszkodą był przewrót w przód połączony z biegiem z karabinem. Nasi goście jako pierwsi pokonali tę konkurencję dając maluchom przykład do naśladowania.

 

Na zakończenie kpt. Sylwester Cieśla przeprowadził wśród najmłodszych quiz z wiadomości o wojsku. Maluchy również intelektualnie się sprawdziły i na każde pytanie odpowiedziały śpiewająco J.

 

Miłym zakończeniem zmagań sportowych były podziękowania dla naszych gości, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Drobnymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami, od samego Komendanta pułkownika dyplomowanego Wiesława Mitkowskiego, zostali uhonorowani nasi mali sportowcy, pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Dzieci zdały test na żołnierza, ale dziewczynki wniosły postulat, że muszą mieć różowe berety.

 

– Spotkanie z wojskowymi uświadomiło nam, jak trudna i ciężka  jest praca żołnierza zawodowego, dlatego tym bardziej dziękujemy Im za dzisiejsze przybycie do naszej szkoły- powiedział na zakończenie pan Dyrektor – Tomasz Gruszczyński.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz