Dzień Babci i Dziadka

babcia i dziadek 28

     Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Szkoła Podstawowa w Bolechowicach już po raz kolejny zorganizowała z tej okazji uroczystą akademię – 21 stycznia 2015r , na którą, mimo wczesnej pory (13.00), przybyło wielu naszych najmilszych gości. Babcie, Dziadkowie, ale także rodzice bardzo licznie uczestniczyli w świątecznym apelu. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitał  dyrektor szkoły mgr Tomasz Gruszczyński, składając wszystkim serdeczne życzenia. – Ten dzień, to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie  o osobach, którym wszystkie dzieci  zawdzięczają  wiele radości ze swojego dzieciństwa– mówił pan dyrektor.  Dzieci z przedszkola i Szkoły Podstawowej  przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione dialogiem, śpiewem, tańcem, muzyką, poprzez które chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wręczyli Im własnoręcznie wykonane laurki i upominki. To przecież od Nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.

Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie teatralne pt. „Futerko z jeżyka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów z agencji artystycznej „Horyzont” z Krakowa. Opowiadał on historię jeżyka niezadowolonego ze swojego wyglądu i pragnącego być kimś innym. Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to, co ładne jest najlepsze oraz, że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie, bądź po tym co posiadają. Dzieci bardzo żywo reagowały podczas przedstawienia – wołały, machały rękami. Było wesoło, a jednocześnie pouczająco.

      Dzisiejszy dzień okazał się szczęśliwy także dla jednego z naszych uczniów- Bartłomieja Puchały, którego marzeniem było posiadanie prawdziwej piłki nożnej. Jak widać marzenia się spełniają, gdyż Bartek nie tylko otrzymał swój wyśniony prezent, ale również autograf gwiazdy footballu, reprezentanta Polski, posła RP, przyjaciela naszej szkołypana Jana Tomaszewskiego. Pan Jan Tomaszewski prócz autografu, napisał Bartkowi na piłce życzenia wielu sukcesów i radości oraz obiecał wkrótce odwiedzić naszą szkołę.

Uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

 Drodzy Dziadkowie!

Jedna z sentencji Gustawa Flauberta głosi : „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje”.

Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Wnuczęta, Dyrekcja

oraz

wszyscy pracownicy

Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz