Andrzejki w Świetlicy szkolnej

andrzejki 1„Hokus – pokus, czary – mary” Andrzejki 2014 w Świetlicy Szkolnej  Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, wróżbę pokaż…

         W dniach 27 i 28  listopada  odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas I – III zorganizowana przez wychowawców świetlicy szkolnej- p. Annę Koprowską, Wiolettę Telesiewicz i Bognę Kuźmuk, które wcieliły się w rolę wróżek.Dzieciom przybliżone zostały obrzędy „Andrzejkowe” oparte na znanych  przysłowiach ludowych. Tego wyjątkowego dnia wnętrze naszej sali ozdobiły czarne koty i czarownice oraz nietoperze i pająki. Wszędzie panował półmrok, gdzieniegdzie tylko rozjaśniany płomykami rozstawionych lampionów. W magiczny nastrój w pierwszej kolejności wprowadzone zostały pierwszaki, a następnie drugo – i trzecioklasiści. Dzieci wystąpiły w przygotowanych na tę okazję różnorodnych przebraniach. Zabawa rozpoczęła się spotkaniem w kręgu.

W tej niezwykłej atmosferze uczniowie poznawali swoje przeznaczenie i odkrywali tajemnice przyszłości. Dzieci zgodnie z tradycją św. Andrzeja za pomocą wróżb poznawali imiona  swoich wybranków celując w „serce” , losowali przyszły zawód, odkrywali znaczenie cyfr poprzez rzut kostką do gry i horoskop zodiakalny.  Nie zabrakło śmiechu i emocji. Dzieci z entuzjazmem i  radością przekazywały sobie z rąk do rąk magiczną różdżkę, która wyznaczała kolejność przepowiedni wirującej butelki czy pudełka szczęścia. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Na zakończenie wszyscy  wzięli udział w przygotowanych wspólnych zabawach tanecznych .

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz