Pasowanie na ucznia

pierwszak

            10 października  2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W tym roku nowymi uczniami Szkoły Podstawowej w Bolechowicach stało się 24 dzieci  uczęszczających do klas:  IA, gdzie wychowawczynią jest mgr Agnieszka Wypych  oraz IB znajdującej się pod „skrzydłami”  pani mgr Moniki Osuch.
Uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Gruszczyńskiego , wójta Gminy Sitkówka – Nowiny Pana Stanisława Baryckiego, Pani Izabeli Dziewięckiej – sekretarza gminy , dyrektora Zespołu  Obsługi Szkół i Przedszkola w Nowinach Pana Adama Głogowskiego,  rodziców oraz nauczycieli ślubowali uczyć się rzetelnie i chętnie oraz godnie reprezentować imię szkoły.
Uroczystość ślubowania klas pierwszych to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. O tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowany występ artystyczny nagrodzony gromkimi brawami.

Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły. Pierwszaki z rąk Pana Wójta otrzymały pamiątkowy „Akt Pasowania na Ucznia” oraz  upominki ufundowane przez rodziców.
Po głównej uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Przed maluchami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy.

Uczniom trzeba życzyć dużo uśmiechu i radości z pobytu w szkole, zadowolenia ze swoich wychowawców, dużo kolegów, koleżanek, nowych znajomości, a także żeby zdobywali jak najlepsze oceny  – wszystkim pierwszoklasistom życzył pan dyrektor Tomasz Gruszczyński.

Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz