Wizyta Olafa w Sejmie i Senacie RP

logo_sejmnowe_zmień nazwę                 „Moja Polska w 2050 roku” – konkurs dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, którego organizatorem był Międzyparlamentarny Zespół ds. Dzieci i Młodzieży, został już rozstrzygnięty. Wyróżnienie na poziomie wojewódzkim konkursu zorganizowanym przez Posła na Sejm RP, Artura Gieradę i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zdobył uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – Olaf Furtak i tym samym dostał się do finału ogólnopolskiego i reprezentował w nim naszą szkołę.

Ogólnopolski finał konkursu „Moja Polska w 2050 roku”, odbył się 16 maja w Warszawie w siedzibie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Do finału trafiło 260 prac plastycznych  i literackich przedstawiających Polskę w 2050 roku, wśród finalistów znalazł się także uczeń Szkoły Podstawowej w Bolechowicach Olaf Furtak. Z pośród wszystkich prac organizatorzy mieli wybrać 3 najlepsze, jednak poziom był tak wysoki, że postanowiono nagrodzić 50 prac.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży: podopiecznych przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem było pobudzenie rozwoju wyobraźni i kreatywności wśród młodego pokolenia poprzez skierowanie jego uwagi na otaczającą rzeczywistość oraz wywołanie refleksji nad przyszłością własnego kraju.
Przedmiotem konkursu były prace plastyczne i literackie przedstawiające Polskę w 2050 roku, taką jaką wyobraża sobie uczestnik. Dowolna forma pracy miała służyć  kreatywnej projekcji wyobrażeń i marzeń związanych z wizją Polski w 2050 roku. Formuła konkursu była szeroka i pozwala na udział dzieci i młodzieży z różnych placówek.

Podczas uroczystej gali w Sali Kolumnowej Sejmu Marek Michalak-Rzecznik Praw Dziecka podziękował uczniom za wzięcie udziału w konkursie i wręczył drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Słowa podziękowania od Wicemarszałka Senatu-Stanisława Karczewskiego otrzymali także nauczyciele wspierający uczniów biorących udział w konkursie. Niespodzianką dla wszystkich uczestników było zwiedzanie sal Sejmu i Senatu oraz uroczysty obiad z przedstawicielami parlamentu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz