XIV Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

teatr-w-sopocie_zmień nazwę      29. 04.2014 roku już po raz czternasty, tym razem w Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego”  w Kowali, odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Jak co roku w przeglądzie organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sportu „Perła” w Nowinach udział wzięły także dwie drużyny z naszej szkoły. Grupa młodsza reprezentowana przez uczniów klasy II prowadzona przez swoją panią- Agnieszkę Porzucek wystawiła spektakl o tematyce ekologicznej pt. „Z pomocą dla Ziemi”, natomiast grupa starsza składająca się z uczniów klas IV – VI wraz z panią Justyną Wielgus przygotowała przedstawienie pt. „Jest taki kwiat”. Obie nasze drużyny zajęły zaszczytne III miejsce. Komisja w składzie: Irena Wawszczak z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Stanisław Barycki – Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny oraz Jacek Kania – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach, przyznała również nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów wyróżniających się w poszczególnych przedstawieniach. Z naszej szkoły były to uczennice: Weronika Jarząb z klasy II i Olga Majchrzyk z klasy IV.

Główne cele przeglądu to:

♦ rozwijanie działalności artystycznej dzieci

♦ ukazanie piękna literatury dziecięcej

♦ kształtowanie umiejętności pracy zespołowej

♦ zintegrowanie środowiska lokalnego wokół działań na rzecz

edukacji kulturalnej

♦ dokonanie oceny poziomu artystycznego zespołów teatralnych działających przy szkołach.

Choć nie wszyscy uczestnicy XIV Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych mogli zostać laureatami, wszyscy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność, umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań– mówił po przeglądzie pan dyrektor Tomasz Gruszczyński.

Pan Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny podkreślił , iż  uczestnictwo w XIV Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych było dla dzieci okazją do skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych szkół, zainspirowało do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań teatrem i sztuką aktorską, dostarczyło wielu miłych wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz