Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

„Witaj wiosno, bądź już z nami !

Bądź zielona i z kwiatkami !”

21.03.2014 r. powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Bolechowicach. Do tego dnia dzieci przygotowywały się w trakcie zajęć dydaktycznych poznając charakterystyczne oznaki zbliżającej się pory roku. Wychowawczynie przybliżyły przedszkolakom między innymi tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.

            Tego dnia wiosna zawitała do przedszkola. W uroczysty nastrój wprowadziły nas wszystkich stroje dzieci, dominującą barwą był kolor zielony. Grupa 3 -latków przygotowanych przez panią Ewę Krzysztofek zaprezentowała się tanecznie w pięknych strojach bocianów. Dzieci stanowiąc niepowtarzalne zwiastuny wiosny zachęcały ją do szybkiego powrotu. Grupa „Motylki” i „Biedronki” wraz z panią Anetą Gruszczyńską i Anną Marzec z kolorowymi akcentami nawiązującymi do wiosny, wystąpiła z prezentacją taneczno-wokalną.

Po występie artystycznym, w którym nie zabrakło wiosennych piosenek i tańców wszystkie przedszkolaki skandowały by odegnać zimę oraz powitać wiosnę. Dało się słyszeć wiele okrzyków …

Mamy nadzieję, że wiosna była blisko, usłyszała nas i zostanie już z nami do lata. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości. Zima natomiast odeszła, aby znów do nas wrócić za rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz