Dzień Bezpiecznego Internetu 2014

sieciakiWe  współczesnym świecie życie realne jest ściśle związane ze światem wirtualnym. Młody człowiek może bardzo dobrze radzić sobie z technologicznymi nowinkami, ale obowiązkiem rodziców i szkoły jest wyposażyć go w wiedzę i umiejętności, jak wykorzystywać te technologie w dobrym celu, z poszanowaniem przyjętych zasad oraz w sposób bezpieczny.

Dlatego też w naszej szkole systematycznie uświadamiamy uczniów w tym kierunku. Kolejny już raz odbyły się obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu 2014”. W tym roku szkolnym dzień ten wypadł w ferie – jednakże nie zapomnieliśmy o tym i z tej okazji uczniowie przygotowali apel, poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci pod hasłem ”Stwórzmy razem lepszy Internet”. Podczas apelu nastąpiło podsumowanie działań, jakie zostały podjęte przez naszych uczniów na różnych zajęciach. Jak zwykle najwięcej działo się na lekcjach informatyki i na tych zajęciach, kiedy pracujemy przy komputerze.

Uczniowie z klas 4-6  samodzielnie przygotowali scenki, w których chcieli zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Uczniowie mogli również obejrzeć prezentacje i filmy edukacyjne związane z tematyką Dnia Bezpiecznego Internetu.

A tu kilka linków dla dzieci o bezpiecznym Internecie   J :

sieciakineciolint

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz