III Powiatowy konkurs kolęd i pastorałek

Blisko 100 uczestników z powiatu kieleckiego zaprezentowało swoje talenty w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie”, który odbył się w dniu 23 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bolechowicach.

 Patronat honorowy przeglądu objęli Stanisław Barycki – Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny oraz Prezes Wodociągów Kieleckich – Henryk Milcarz.

Kolejny już raz –  sala wypełniona po brzegi i gromkie brawa były najlepszą wizytówką tego pięknego i barwnego wydarzenia. Ponownie okazało się, że śpiew kolęd i pastorałek nie stał się przeżytkiem. Mało tego, cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży wśród placówek oświatowych.

Zanim jednak uczestnicy pokazali swoje muzyczne talenty, poza konkursem zaprezentowały się przedszkolaczki z Samorządowego Przedszkola im. Pluszowego Misia w Nowinach: Ola Matysik, Małgosia Skrzypczyk, Franciszek Gołuzd, Zosia Petelicka oraz z Oddziału Przedszkolnego w SP Bolechowice: Lena Krupa i Natalia Janus. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Jury konkursowe w składzie: Anna Kustra, Smerdzyński Mirosław, Andrzej Piotrowski, Alicja Lasota, Jerzy Gumuła, Danuta Brymerska wnikliwie przysłuchiwało się wszystkim wykonaniom konkursowym. Nie obyło się bez dyskusji i burzliwej narady, po której wyłoniono zwycięzców.

LINK do listy zwycięzców

Zdobywcy poszczególnych miejsc otrzymali nagrody w postaci radiomagnetofonów, tabletów oraz DVD. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nie mniejszą niespodzianką było przyznanie Grand Prix Przeglądu ufundowanego  przez Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Gruszczyńskiego, które otrzymała Natalia Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku.

Podczas Przeglądu nie zabrakło również prezentacji Ludowego Zespołu „Bolechowiczanie”, który od lat współpracuje z naszą szkołą oraz Zespołu wokalnego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach „Tu i Teraz”.

Na scenie poza konkursem zaprezentował się również Michał Milcarz uczeń SP Bolechowice –  laureat konkursu Piosenki Angielskiej oraz uczestnik Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Będzinie wykonując kolędę Cicha Noc.

Miejmy nadzieję, że Przegląd na trwałe wpisze się w kalendarz imprez oraz w świadomość młodego pokolenia jako wspólne artystyczne spotkanie w duchu tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz