XXI Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

 

W ramach wieloletniej współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Zgórsku, uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny, gościnnie zostali zaproszeni na Wojewódzką Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.

Nasi uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych między innymi, w biegu na 40 metrów, w skoku w dal, w rzucie piłką lekarską, pokonywali tor przeszkód, bawili się wspólnie ze wszystkimi pensjonariuszami.

W naszej szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci integracji z osobami „sprawnymi inaczej”. Chcemy im pokazać, jak ważny jest każdy człowiek niezależnie od tego czy porusza się samodzielnie czy też jeździ na wózku inwalidzkim. Wysiłek włożony w integrację owocuje, dzieci chętnie wyjeżdżają do DPS, nie boją się, czują się bezpiecznie, nawiązują kontakty. Nasza akcja to „Serce dla przyjaciela”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz