V Wiosenny Konkurs z Klasą „Cuda wianki z Marzanną”

Dnia 23 marca 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach wraz z opiekunami mgr Anną Koprowską, mgr Magdaleną Krzyważnia oraz mgr Katarzyną Ściana udali się do Centrum kultury i sportu w Chęcinach. Celem imprezy było przywitanie wiosny poprzez zaprezentowanie się szkół w różnego rodzaju konkurencjach, organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Chęcinach. Obecni byli dyrektorzy szkół, swoją obecnością zaszczycił również wójt gminy Nowiny Stanisław Barycki.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie z 10 szkół. Mieli za zadanie przygotować wiosenny pokaz mody, przestawić swoją Marzannę, wziąć udział w konkursie karaoke, przedstawić krótką scenkę kabaretową o tematyce zdrowotnej.
W kategorii pierwszej uczniowie klas I-III SP Bolechowice zaprezentowali własnoręcznie wykonane stroje wiosenne: kolorowe kapelusze, spódniczki i pelerynki oraz przedstawili krótki program artystyczny śpiewając piosenkę o wiośnie.
Kategoria druga miała na celu przedstawienie Marzanny. Marzanna z SP Bolechowice ubrana była w strój ludowy, gdyż należy do Szkolnego Zespołu Ludowego. Ubrana była w spódnicę w róże, białą bluzkę oraz czerwony gorset. Uczennice Joanna Bukowska (kl. IV) oraz Magdalena Bukowska (kl. VI) przedstawiły naszą Marzannę w języku polskim i niemieckim.
W konkursie karaoke udział wzięli Dominik Biesaga (kl. III), Kornelia Zając (kl. III), Magdalena Bukowska (kl. VI), Kinga Pawłowska (kl. VI) śpiewając piosenkę: „Ogórek, ogórek”.

Scenkę kabaretową przygotowała klasa IV. Jako Kabaret Horrorek zaprezentowali historię współczesnego Kopciuszka, w której mowa była o zasadach zdrowego odżywiania oraz dbaniu o higienę osobistą.

W trakcie programu artystycznego wszyscy wykonawcy otrzymali słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek wręczony przez pracowników/nauczycieli schroniska. Uczniowie zaprezentowali się wzorowo. Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich uczestników miała bardzo trudny wybór, gdyż wszyscy pięknie się zaprezentowali. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, natomiast dzieciaczki z naszej szkoły stanęły na podium zajmując 3 miejsce:

  1. Szkoła podstawowa w Nowinach
  2. Szkoła Podstawowa w Chęcinach
  3. Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz