Turniej Wiedzy Pożarniczej

8 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dzieci pisały test, który składał się z 30 pytań, między innymi ze znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, z wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał Dyrektor Szkoły Tomasz Gruszczyński, p. Marta Mołas oraz członek OSP z Woli Murowanej i jednocześnie funkcjonariusz PSP w Kielcach p. Michał Kasperek
Do eliminacji gminnych, które odbędą się 19.03.2013r., przechodzą następujące osoby:

  • Konrad Wojtasiński – klasa VI
  • Patryk Breszka – klasa VI
  • Katarzyna Jaroń – klasa VI
  • Damian Litwin – klasa V

Gratulujemy!

Dzieci również odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Woli Murowanej, pod okiem prezesa Andrzeja Kasperka, mogły obejrzeć nowo zakupione wozy strażackie, zobaczyć sprzęt pożarniczy, gaśnice, prądownice, węże, butle tlenowe, nożyce i piły maszynowe do cięcia ciężkiego sprzętu.

Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały relacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Strażak jest nie tylko specjalistą od gaszenia pożarów, ale także ratownikiem. Dysponując specjalistycznym sprzętem pomaga ludziom w najtrudniejszych sytuacjach, takich jak wypadki samochodowe, katastrofy budowlane, zdarzenia z udziałem niebezpiecznych chemikaliów i wiele innych. Uczniowie dowiedzieli się o historii powstania OSP w Woli Murowanej.

Spotkanie uświadomiło dzieciom, jak bardzo trudna choć zarazem ciekawa jest praca strażaka. Na koniec spotkania pan prezes podarował dzieciom upominki, wszyscy byli zadowoleni. Wycieczka się udała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz