Otwarcie nowego placu zabaw w naszej szkole

Dnia 9 maja 2012 r. o godz. 10:00 w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie
i poświęcenie nowego placu zabaw. Z tej okazji przyjechali do nas przedstawiciele lokalnych władz: Wójt Gminy Sitkówka–Nowiny p. Stanisław Barycki, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Nowinach p. Grzegorz Toporek, dyrektor Samorządowego Przedszkola ,,Pluszowego Misia” w Nowinach p. Alina Banasik oraz sołtys Bolechowic p. Zbigniew Jantura i radna Bolechowic p. Wiesława Janus. Na uroczystości obecny był także proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Murowanej – ksiądz Marian Oduliński. Odbył się uroczysty występ, w czasie którego dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyń: pani Ewy Krzysztofek oraz pani Anny Marzec recytowały wiersze i śpiewały piosenki, by w ten sposób, w imieniu wszystkich uczniów, wyrazić wdzięczność za nowe miejsce zabaw oraz wręczyły naszemu Wójtowi laurkę i kwiaty. Potem głos zabrał Wójt Gminy, który pogratulował tak pięknego placu zabaw, mówił o dobrej współpracy z osobami kierującymi tą szkołą, po czym obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami.
Następnie wszyscy przeszli przed nowy plac zabaw, gdzie Wójt wraz z dyrektorami wspólnie przecięli wstęgę i tym symbolicznym gestem otworzyli plac zabaw. Później wszyscy obecni zmówili krótką modlitwę, a ksiądz poświęcił nowe miejsce. Na żądnych wrażeń czekają huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice, tor przeszkód, mini ścianka wspinaczkowa itp. Atrakcji wiele, jednak pamiętajmy, aby używać ich z głową i zachować zasady elementarnego bezpieczeństwa i wychowania! Zabawki
i zjeżdżalnie służą maluchom i niech tak pozostanie, w końcu tak długo czekali na swój kącik zabaw. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci oddały się radości korzystania z atrakcji nowego placu zabaw pod okiem nauczycieli z oddziału przedszkolnego.
– Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na nowoczesnym placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz